Türkiye'nin online kuru temizleme portali...
 
  Franchising ve İş Fırsatları   
  Bilgi Deposu   Müşteri Hizmetleri   Bizi Tercih Ettiren 10 Neden ?  

İpek ve Rayon  

İpek yumuşak ve zariftir. Doğal bir kumaş olduğu için cilde nefes aldırmak gibi kendine has bir çok özelliğe sahiptir. Rayon insan yapısı ilk iplikten üretilmiştir. Doğal bir madde olan selülozun yapay yollarla iplik haline getirilmesiyle oluşturulur. İpek üretimi pahalı olduğu ve tüm dünyada çok az üretildiği için rayonun görünümünü ve özellikleri ipeğe benzetilmeye çalışılmıştır.


Evde Yapılan Leke Çıkarma İşlemi

Eğer leke çıkarma işlemi su kullanılarak yapılacaksa, birçok boya ve elbise cilasının neme karşı hassas olduğu unutulmamalı, giysinin görünmeyen bir yerinde mutlaka deneme yapılmalıdır.

Kumaşı nemlendiren ve beyaz bir kumaşla silin. Kumaşın kendi kendine kurumasını bekleyin. Daha sonra kumaşın ve renginin zarar görüp görmediğini kontrol edin. (evde leke çıkartmaya çalıştığınızda lekeli yeri ovmak kumaşı zedeler, açık bölgeler ve aşınmalar oluşturulur.)

Yağlı lekeler ve kirler, genellikle herhangi bir sorun yaratmadan iyi bir yağ çözücüsü olan kuru temizleme solventinde kolaylıkla çıkar. Bununla beraber, bütün leke çıkarma işlemlerinde olduğu gibi, herhangi bir leke ilacı kullanılıyorsa, kumaş sıvı ile hafifçe silinmeli asla ovulmamalıdır. Ovmak, çoğu kez kumaşın rengine kalıcı olarak zarar verir.

Design by
NormSoft
   


   Copyright © 2007 kurutemizle.com
Adrese servis hizmetiyle On-line kuru temizlemenin yeni adresi.